Dinamik ALM Analizleri Modülü

Dinamik ALM Analizleri Modülü kapsamında yapılan analizler şunlardır:

  • Dinamik Gap Analizleri: Bilanço Gap analizinin; ürün tipi, ödeme tipi, segment, ödeme planı tipi, anapara ödeme periyodu, faiz ödeme periyodu, portföy tipi, kredi ratingi, döviz cinsi, TL/YP bazında kırılarak pivot tablo aracılığı ile seçilerek istenilen kırılımda yapılabildiği kapsamlı ve esnek bir gap analizi modüldür. Hiyerarşik bir yapıda gap analizi ölçümlenmesini sağlamaktadır.
  • Dinamik Durasyon Gap Analizi: Durasyon Gap Analizinin; ürün tipi, ödeme tipi, segment, ödeme planı tipi, anapara ödeme periyodu, faiz ödeme periyodu, portföy tipi, kredi ratingi, döviz cinsi, TL/YP bazında kırılarak pivot tablo aracılığı ile seçilerek istenilen kırılımda yapılabildiği kapsamlı ve esnek bir durasyon gap analizi modüldür. Hiyerarşik bir yapıda durasyon gap analizi ölçümlenmesini sağlamaktadır.
  • Dinamik MVE Analizleri, özsermaye değerliliğini etkileyen kalemlerin detay bazda incelenmesini sağlar.
  • Dinamik NII Analizleri & Senaryo Analizleri sayesinde kurumun faiz risklerine, repricing riske olan duyarlılığı ölçülür. Aynı zamanda Monte Carlo tabanlı simulasyon modelleri ile gelecekte yaşanabilecek olası faiz hareketlerinin etkisi incelenebilir.